Понеділок, 22.04.2019, 13:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Визначні місця | Реєстрація | Вхід         Важлива інформація для переміщених осіб!
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 38
Час життя сайту
Статистика

Онлайн всього 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Музей М.Д.Леонтовича

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Найвизначнішим місцем туристичного паломництва на Тепличчині являється музей Миколи Дмитровича Леонтовича, та його могила в с. Марківка.

Музей відкрито в 1977 році, до ювілею М.Д.Леонтовича. Архітектурний проект Музею та бронзове погруддя до пам’ятника виконав львівський художник

Ярослав Ульгурський. Неподалік музею знаходиться могила М.Д. Леонтовича, на якій встановлено гранітний обеліск.

В музеї зібрано цікаві матеріали, велика кількість старовинних фотографій родини Леонтовичів, загальне фото батьків, сестер Миколи Леонтовича.

Великий інтерес у відвідувачів викликають експозиції рідкісних матеріалів, оригінальні рукописи партитур, титульних обкладинок Першої та Другої збірки пісень з Поділля, піаніно, криги, ноти та меблі Леонтовича.

Ініціатором створення музею в с. Марківка був теперішній декан музично-Педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету Завальнюк Анатолій Федорович і художник Ярослав Ульгурський.

Костел Діви Марії

 

 

 

 

 

 

 

Одним з пам'яток архітектури Тепличчини є костел Діви Марії.

Костел був відкритий у 1822 році і діяв до закриття в 1866 році.

 В «Історії міст і сіл України» в історичній довідці «Теплик» сказано: «до другої половини XIX ст. в Теплику жодної школи не було, зате діяли православна церква, костел, синагога, жіночий монастир». Це єдина споруда з них яка вціліла.

В 1911 р. костел був частково зруйнований пожежею. Після відбудови він почав діяти з 1918-1930рр. Коли закрили церкви, закрили і його. В костелі в різні часи розміщувались райвиконком, фінвідділ, держстрах, загс, фільмотека.

 

В 1992 році після постанови про повернення культових споруд віруючим, католики Теплика почали добиватися повернення костелу. І в 1994 р. вони його отримали. Почалась реставрація. В 1996 р. приїхав постійний священик (ксьондз) -Богуслав, який проводив служби 1,5 року. Була створена дитяча церковна школа. Але прихід виявився дуже малим і священик залишив костел. Сьогодні тут проходить служба тільки у неділю. В 2015 році костел було реставровано.

 

Церква в с.Петрашівка

 В селі Петрашівка по вулиці Жовтневій є Свято-Миколаївська церква УПЦ КП дерев’яної архітектури, яка збудована в 1889 році.


 
 

 

 

 

title Filter     Показати # 
Погода
Новини
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Архів записів
Друзі сайту
Теплик: люди, события, факты и аргументы
Copyright teplyk.at.ua © 2019
Форум, Теплик, смт Теплик, новини Теплика, відомості про Теплик, історія Теплика, довідка Теплик
Зробити безкоштовний сайт з uCoz