Вівторок, 28.01.2025, 06:23
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Цивільний захист | Реєстрація | Вхід         Важлива інформація для переміщених осіб!
Меню сайту
Міні-чат
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 52
Час життя сайту
Статистика

Онлайн всього 1
Гостей: 1
Користувачів 0

У зв’язку із ускладненням соціально-політичної ситуації в державі, з метою підвищення рівня захисту цивільного населення району від непередбачуваних надзвичайних ситуацій та попередження можливих людських втрат виникає потреба у навчанні населення щодо поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Успішний захист від наслідків надзвичайних ситуацій можливий при своєчасному отриманні або доведенні до населення сигналів оповіщення цивільного захисту.

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення по мережі провідного мовлення, а також через місцеві радіомовні станції і телебачення. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени, а також інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! Сирени і переривисті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захистуУВАГА ВСІМ!”.

Тривалість дії такого сигналу складає 3 хвилини. Він представляє собою уривчасте звучання електросирен (9 секунд включені і 6 секунд виключені).

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть гучномовець, радіоприймач або телевізор і слухайте повідомлення управління (відділу, штабу ЦЗ) цивільного захисту.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій управлінням (відділом, штабом ЦЗ) цивільного захисту району готуються приблизні варіанти повідомлень, які потім, з урахуванням конкретних подій, корегуються.

Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т.д.).

Вислухавши це повідомлення управління (відділу, штабу ЦЗ) цивільного захисту, кожен повинен діяти без паніки і метушні у відповідності з отриманими вказівками.

Повідомлення управління (відділу) цивільного захисту, включає: місце і час виникнення надзвичайної ситуації; розміри та масштаби надзвичайної ситуації; час початку та тривалість дії факторів ураження; територія (райони, масиви, вулиці, будинки і т.д.), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях; інша інформація.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Кожне повідомлення управління (відділу, штабу ЦЗ) цивільного захисту може і буде відрізнятися одне від одного.

ПОВІДОМЛЕННЯ будуть залежати від екстремальних умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення району та стану рятувальних і невідкладних аварійних відновлювальних робіт.

Кожен громадянин повинен знати телефони органу управління цивільного захисту і аварійно-рятувальних сил району. Кожен громадянин, який знаходиться на роботі, виконувати всі розпорядження начальника цивільного захисту і штабу цивільного захисту, суб’єкта господарської діяльності, а при знаходженні вдома повинен:

тримати постійно включеними радіоприймачі, телевізори для того, щоб слухати розпорядження і вказівки органів виконавчої влади, управлінь (відділів) цивільного захисту;

привести в готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, при їх відсутності приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватно-марлеві пов’язки, плівку тощо); постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту;

підготувати аптечку АІ-2 або її аналоги, при їх відсутності автомобільну або домашню аптечку, перев’язувальний бинт, вату, марлю, протихімічний пакет, антибіотики, засоби йодної та засоби профілактики проти інфекції;

провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи, підвищити захисні властивості квартири (дому) від радіоактивних речовин (провести додаткову герметизацію);

захистити продукти харчування і води від радіоактивного та хімічного зараження (покласти їх в холодильник, завернути в пергамент, плівку, целофан та пакети з них, використати герметичний посуд (термоси, банки, бідони, каністри тощо);

знати (уточнити) місце найближчого сховища або укриття, де можна укритися. При їх відсутності приступити до пристосування під укриття підвалу (погребу) і до будівництва укриття найпростішого типу;

при об’явленні відселення (евакуації) швидко підготуватися до неї (уточнити при необхідності місце збірного евакуаційного пункту).

Якщо сигнал застав вас в транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку тощо) необхідно уважно і спокійно вислухати вказівки адміністрації про те, де поблизу знаходиться сховище (укриття) і як найшвидше добратися і укритися в них, якщо є час то якнайшвидше добратися додому і діяти у відповідності з отриманими вказівками.

Якщо сигнал застав ваших дітей в школі, дитячому садку тощо негайно необхідно їх забрати додому і діяти у відповідності до отриманих розпоряджень органів управління у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Погода
Новини
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Завантаження...
Архів записів
Друзі сайту
Теплик: люди, события, факты и аргументы
Copyright teplyk.at.ua © 2025
Форум, Теплик, смт Теплик, новини Теплика, відомості про Теплик, історія Теплика, довідка Теплик
Зробити безкоштовний сайт з uCoz